BİYOGRAFİ

ANASAYFA   >    BAŞKANIMIZ


Ahmet Çalık

Karamürsel Belediye Başkanı

1971 yılında Giresun'un Eynesil ilçesinde dünyaya gelmiştir. Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü mezunu olan Çalık, hayatının çeşitli dönemlerinde spora, sivil toplum çalışmalarına ve siyasete aktif olarak katılmıştır.

Sporculuk kariyerine 1987-1991 yılları arasında Karamürsel İdman Yurdu'nda uzak doğu sporlarıyla ilgilenerek başlayan Çalık, bu süreçte disiplin ve takım ruhu konusunda önemli deneyimler kazanmıştır. Ardından Karamürsel'de çeşitli sivil toplum örgütlerinde başkanlık ve yöneticilik yaparak toplumsal sorumluluklarını yerine getirmiştir.

2014 yılında Karamürsel Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Ahmet Çalık, Cumhuriyet Halk Partisi Karamürsel Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevinde bulunmuştur. 2019 yerel seçimlerinde CHP Karamürsel Belediye Başkan adayı olan Çalık, halkın desteğiyle büyük bir başarı elde etmiştir.

Siyasi kariyerinin yanı sıra, aile şirketinde yöneticilik yapmış ve bu süreçte iş dünyasının dinamiklerini yakından tanımıştır. Türk halk müziğine olan ilgisiyle de bilinen Ahmet Çalık, evli ve bir çocuk babasıdır.

2024 yerel seçimlerinde Karamürsel Belediye Başkanı olarak seçilen Ahmet Çalık, şeffaf, katılımcı ve hizmet odaklı bir yönetim anlayışıyla ilçenin gelişimine katkı sağlamayı hedeflemektedir.