url: 4-temmuz-kurtulus-yil-donumu-programi.html

4 TEMMUZ KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ PROGRAMI

Güncelleme: 01.07.2016

 

4 Temmuz Karamürsel’in Kurtuluşu Yıl dönümü Programı

 

           Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. Yıldönümü kutlama hazırlıkları tamamlandı.

 

4 Temmuz Kurtuluş Şenlikleri etkinlikleri kapsamında bu yıl 2 Temmuz cumartesi günü halk iftarı düzenlenecek. İlhan Çınar alanında gerçekleştirilecek olan etkinlikte 6 bin kişiye iftar verilecek.

 

4 Temmuz 2015 Pazartesi günü saat 10.30’da Amiral Karamürsel Alp’in kabrine şükran ziyareti yapılacak, ilçe müftülüğü görevlileri tarafından dua okunacak.

Saat 11.00’de Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni gerçekleştirilecek.  Törende Belediye Başkanı İsmail Yıldırım tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapılacak.

 

 

“4 Temmuz Kahramanlık Destanının Yazıldığı Gündür”     

 

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Başkan Yıldırım mesajında “Bu tarihi günde Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümünü kutluyoruz.

Günümüzden tam 95 yıl önce misak-i milli sınırları içerisinde ve Karamürsel’de kahraman ecdadımız ölüm-kalım savaşı vererek canları pahasına bu toprakları düşmandan temizlediler. İşgalci güçler, 95 yıl önce bugün Tüm Anadolu’da olduğu gibi Karamürsel’de de yüreği vatan sevgisi ile dolu Türk Askeri ve Halkı’nın direnci karşısında işgal ettikleri topraklardan çekilmek zorunda kalmışlardır. Şehitlerimizin kutsal kanları ile sulanan topraklarda var olmanın haklı gururunu Karamürsel’in kurtuluşunun 95. yıl dönümünde yeniden yaşıyoruz.

Milli dayanışma ve bütünleşmeyi en güzel şekilde ortaya koyduğumuz,
tek hedefte birleşerek Ulusal onurumuzu koruma sevincini yaşadığımız,
4 Temmuz Karamürsel’in düşman işgalinden Kurtuluş Gününü kutluyor, bu bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin bedelini canlarıyla ödeyen aziz şehitlerimizi, M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, minnet ve şükran duygularıyla rahmetle anarken, Tüm hemşerilerime sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

 

                                                                                                                     

 

 

 

Güncelleme: