url: bosna-hersek-icin-yardim-kampanyasi.html

BOSNA HERSEK İÇİN YARDIM KAMPANYASI

Güncelleme: 22.05.2014

Bosna’da yaşanan sel felaketi sebebiyle Karamürsel Belediyesi ve Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle yardım kampanyası düzenlendi.

Karamürsel Belediyesi ile kardeş şehir olan Stari Gard kasabası ve çevre bölgelerin de etkilendiği sel felaketi sebebiyle birçok kişi hayatını kaybederken, çok sayıda ev kullanılamaz hale geldi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi sebebiyle yardım kampanyası düzenlediklerini belirterek “Bosna Hersek ve kardeş şehrimiz Stari Grad’da yaşayan kardeşlerimizin acısını paylaşıyor, hayatlarını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Düzenlediğimiz yardım kampanyası ile Bosnalı kardeşlerimizin acılarını hafifletmek adına elimizden gelen her türlü desteği yapacağız “dedi.

Karamürsel Belediyesi ve Karamürsel Bosna Hersek Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğitarafından gerçekleştirilen yardım kampanyası kapsamında Karamürsel İlhan Çınar alanında stant kuruldu.

Bosna Hersek’te yaşanan sel felaketi için battaniye, giysi, boya ve evlerin onarılmasında kullanılacak olan malzemeler yardım tırları ile gönderilecek.

Nakdi yardımlar ise BOR BANKA 1820000456119579 nolu hesap numarasına yatırılabilecek.

Ayni ve nakdi yardımları yapmak isteyen vatandaşlar 23 Mayıs 2014 Cuma gününe kadar ilhan çınar alanında kurulan standı ziyaret ederek bilgi alabilirler.

Güncelleme: