url: gaziler-gunu-programi-.html

GAZİLER GÜNÜ PROGRAMI

Güncelleme: 17.09.2013

Karamürsel’de Gaziler Günü Programı Belli Oldu

         19 Eylül Gaziler günü programı Karamürsel’de Kutlama Komitesi Başkanlığı tarafından belirlendi.

          Karamürsel’de 19 Eylül Gaziler günü programı belli oldu. 19 Eylül 2013 perşembe günü saat 10.45’te Atatürk Anıtı önünde başlayacak. Programa tüm kamu kurum ve kuruluş amirleri katılacak. Saat 11:00’de Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı Gaziler Derneği çelenkleri protokol sırasına göre Atatürk Anıtına konulacak. Çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile Türk Bayrağı göndere çekilecek.

         Törende Gaziler adına konuşmayı Kıbrıs Gazisi Ahmet Kılıç ve Karamürsel Bey Eğitim Merkezi Komutanlığında görevli bir subay tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapılacak.

Başkan Yıldırım; Şehit ve Gazilerimize Minnet Borçluyuz

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım;  19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Yıldırım mesajında; “Ulusumuz için kanını, canını siper etmiş şehit ve gazilerimiz, yaşadığımız topraklarda gelecek nesillerin mutlu, huzurlu ve bağımsız yaşamasını sağlayan ülke sevdalılarıdır. Vatanın milli birliği ve bölünmez bütünlüğünü muhafaza etmek amacıyla ülkenin her karış toprağında ve barışın koruyucusu olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde canları pahasına savaşan, tarihimize altın sayfalar yazdıran kahramanlara her zaman minnettar kalacağız. Türk Ulusu ve Türk Devleti’nin Dünya medeniyetleri içerisinde en onurlu noktada yer almasını sağlayan başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükran duygularıyla anıyor, halen hayatta olan kahraman gazilerimize de yine sonsuz minnet ve şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

Güncelleme: