url: karacaoglani-anma-gecesi.html

KARACAOĞLAN’I ANMA GECESİ

Güncelleme: 28.11.2013

Karamürsel Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Karacaoğlan’ı Anma Gecesi düzenliyor. Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan etkinlikte Karamürsel Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Şef Yılmaz Vonal öncülüğünde Karacaoğlan türküleri seslendirilecek.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım 5 Aralık 2013 Perşembe gecesi saat 19.30’da Karamürsel Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek olan etkinliğe tüm Karamürsel halkını davet etti.

Türk Halk Müziği Korosu Karacaoğlan’ı Anma Gecesinde Karacaoğlan’dan “Güzel ne güzel olmuşsun”, “Nasıl methedeyim sevdiğim seni”, “Bağlandı yolların kaldım çaresiz”, Omuzumda sevda yüklü”, ben bu yıl yârimden ayrı düşeli”, “Yeşil başlı gövel ördek”, “Kadir Mevla’m senden bir dileğim var”, “Gönül gurbet ele varma”, “Kara tren”, “Ela gözlüm ben bu elden gidersem”, Ey sevdiğim sana şikayetim var”, “Kime kin ettin giydin alları”, “Niye böyle dargın bakarsın”, “Açma zülüflerin”, “Nalın dilber”, “Eşarbını yan bağlama”, “Çayır biçiyom çayır”, Ağısar dereleri” adlı türküleri seslendirecek.

Güncelleme: