KARAMÜRSELİ KEŞFET

ANASAYFA   >    KARAMÜRSELİ KEŞFET   >    GEZİLECEK YERLER   >    AŞIKLAR TEPESİ

AŞIKLAR TEPESİ

Güneşin en güzel battığı yer

AŞIKLAR TEPESİ


 

İzmit Körfezi’nin en güzel, en doğal seyir terası, güneşin en güzel battığı yerdir Aşıklar Tepesi...


İzmit Körfezi’nin en güzel, en doğal seyir terasının Karamürsel’de olduğunu biliyor muydunuz? Karamürsel’den 10 dakikalık bir yolculuk sonrasında ulaşacağınız Aşıklar Tepesi’nde muhteşem bir manzaranın sizi beklediğini... Gündüzü ayrı, gecesi ayrı güzel Aşıklar Tepesi’nden Karamürsel’i kuş bakışı izleyebileceğiniz gibi, karşı sahillere keyifli bir yolculuk yapacak, Osmangazi Köprüsü’nü seyre dalacaksınız. Aynı zamanda ‘güneşin en güzel battığı yer’ olarak bilinen Aşıklar Tepesi’nde, birbirinden güzel aktiviteler ve doğal lezzetler eşliğinde keyifli bir gün geçireceksiniz.

SEYİR TERASLARI, ÇARDAKLAR...
Aşıklar Tepesi, Karamürsel’e 7 kilometre mesafede, İznik Yolu üzerinde, 5 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuş oldukça güzel bir tesis. Dağ ve deniz manzaralı bu tesiste cafe ve restoranın yanı sıra kır düğünleri için ayrılmış bir alan, seyir terasları, çardaklar, çocuk oyun parkı, organizasyonlar için VIP salonlar, dondurma ve börek yapım alanları, mini 
hayvanat bahçesi ve mescit de bulunuyor. Ailenizle birlikte sabahtan akşama kadar keyifli bir gün geçirebileceğiniz tesiste çeşitli aktiviteler de düzenleniyor.

HER TÜRLÜ AKTİVİTE VAR
Çocuklar, mini bir lunaparkı andıran oyun aletlerinde eğlenceli vakit geçirirken, büyükler de langırt, basketbol, futbol, boks gibi aletlerde stres atıyor. Tesisin arka tarafında yazın havalı tüfek atışlarının yapılabildiği, çocukların midilli ile dolaşabildiği, köpekleri sevebildiği, tavukları ve kazları besleyebildiği, güvercinleri izleyebildiği geniş bir alan da bulunuyor. Tesisin arkasındaki alanda ayrıca doğal ürün elde etmek adına koyun ve inek de besleniyor. Elde edilen yumurta, süt ve et gibi ürünler kahvaltıda, öğle-akşam yemeklerinde misafirlere sunuluyor.

23 ÇEŞİT KAHVALTI
Ömer ve Sami Dörtbudak tarafından işletilen Aşıklar Tepesi’nde bölgenin en zengin çeşitli kahvaltısını bulabilirsiniz. 23 çeşitten oluşan serpme kahvaltıda Dörtbudak Ailesi’nin kendi imalatı olan ekmek, yumurta ve süt ürünlerinin yanı sıra yöreye özgü çiçek ve kestane balı, Karamürsel’in meşhur samanlı zeytini ve zeytinyağı, Van’dan getirilen ceviz reçeli, Antalya’dan getirilen turunç reçeli, 5 çeşit peynir, sigara böreğinden kiremitte mantara, patates kızartmasından menemene kadar ne ararsanız var. Kahvaltının fiyatı kişi başı 45 TL.

KEBAP ÇEŞİTLERİ
Aşıklar Tepesi’ni tercih edenlerin yüzde 70’inin İstanbullu olduğunu ancak köprü yapıldıktan sonra Gebze ve Tuzla’dan da çok talep aldıklarını söyleyen genel müdür yardımcısı Murat Denizeri, İzmit, Bursa ve Yalova’dan da çok sayıda müşterileri bulunduğunu belirtiyor. Aşıklar Tepesi’nde kahvaltının yanı sıra öğle ve akşam yemeklerinde de en lezzetli, en doğal ürünleri bulabilirsiniz. Akşam yemeğinde her türlü kebap çeşidinin yanı sıra ıslama köftenin, Bursa’nın pideli köftesinin hatta işkembe çorbasının tadına bakabilirsiniz.

CANLI MÜZİK DE VAR
Toplamda bin 500 kişiyi ağırlayabilecek kapasiteye sahip tesisin kafeteryasında hafta sonları canlı müzik de yapılıyor. Tesiste aynı zamanda dev saksılara ekili samanlı zeytinlerinin bulunduğu bir etkinlik alanı ile çeşit çeşit sebze ve meyvelerin yetiştirildiği saksılar da yer alıyor. Saksılarda yetiştirilen maydanozdan baklaya, domatesten çileğe sebze ve meyveler kahvaltıda ve yemeklerde misafirlere ikram ediliyor. Aşıklar Tepesi’nde çay ya da kahvenizi yudumlarken nargile keyfi de yapabilirsiniz.

KONSEPT MASALAR
Aşıklar Tepesi’nin en büyük özelliklerinden biri de hiçbir yerde göremeyeceğiniz konsept masaları. Mesela, sevgilinize evlilik mi teklif etmek istiyorsunuz? Aşıklar Tepesi’ni arıyorsunuz, sizin için en güzel organizasyonu yapıyor, konsepte uygun bir masa hazırlıyorlar. Size de sevgilinizi alıp Aşıklar Tepesi’ne gitmek düşüyor. Konsept masalar bununla sınırlı değil. İlk buluşma masasından ilanı aşk masasına, yıl dönümü masasından doğum günü masasına, şaka masasından terfi masasına, çay saati masasından arkadaş masasına kadar çok ilginç konseptler var.

BARIŞMA MASASI
Hatta barışma masası bile var. Bazen insanlar hata yapabiliyor, sevdiklerini kırabiliyor. Şık bir akşam yemeği ise çoğu zaman her şeyi çözebiliyor. Bu gibi durumlarda Aşıklar Tepesi’ni arıyorsunuz, sevdiğinizin gönlünü alacak minik hediyeler ve özel olarak hazırlanmış konsept masayla işinizi kolaylaştırıyorlar. Hatta psikolojik destek bile sunuyorlar. Sizi, evlilik ve çift danışmanlığı uzmanı Sevde Nur Çakır ile görüştürüp, sorunlarınızı çözmenize yardımcı oluyorlar.

ULAŞIM : HARİTA KONUMU İÇİN TIKLAYINIZ