KARAMÜRSELİ KEŞFET

ANASAYFA   >    KARAMÜRSELİ KEŞFET   >    KONAKLAMA   >    BAĞDAT RESORT

BAĞDAT RESORT

Doğanın kabinde sıcacık mola
BAĞDAT RESORT

Muhteşem doğasıyla misafirlerine yılın her döneminde görsel bir şölen sunan Bağdat Resort, hayatın stresli koşuşturmasına kısacık bir mola vermek isteyenleri bekliyor.

Birazcık kafa dinlemeye hangimizin ihtiyacı yok ki? 
Birkaç gün için bile olsa şöyle doğanın kalbinde, kalabalıktan uzak, sessiz, sakin, huzurlu bir köşe bulsak… Her yer göz alabildiğine yemyeşil olsa, yanından da küçük bir dere aksa mesela. Gece sıcacık ahşap bungalovlarda huzurla uyusak, pırıl pırıl bir sabaha kuşların şarkısıyla uyansak. Mis gibi köy kahvaltısından sonra bahçedeki kedilerle köpekleri sevsek; kazlarla hindilerin tatlı atışmasını izlesek hatta etrafta özgürce dolaşan atlar görsek.
Hayır, Kaf Dağı’nın ardındaki bir masal diyarından bahsetmiyoruz... Böyle bir saklı cennete ulaşmak için saatler süren bir yolculuk yapmanıza da gerek yok. Bu tatlı hayalin gerçekleşmiş halini, Karamürsel’in İnebeyli Köyü’nde hizmet veren Bağdat Resort’ta bulacaksınız.

ŞEFTALİ BAHÇESİYDİ
Bağdat Resort Otel, ailesi ya da dostlarıyla birlikte huzur dolu bir kaçamak yapmak isteyenler için en kısa zamanda keşfedilmesi gereken masalsı bir mekan. Her şeyden uzakta birkaç gün geçirmek ya da hayatın koşuşturmasına gün içinde kısa bir mola vermek için gidebileceğiniz Bağdat Resort, misafirlerine unutulmaz bir doğa tatili deneyimi yaşatıyor. 
İsterseniz gelin, bu sıra dışı otel ve restoranın öyküsünü anlatmaya en başından başlayalım.
Bağdat Resort’un sahibi, Karamürsellilerin yakından tanıdığı bir isim olan Levent Ekim. Levent Bey, dedesinden kendisine intikal eden; çocukluğunun geçtiği şeftali bahçesini, yaptığı yatırımla muhteşem bir tesise dönüştürmüş.  

BAŞKAN YÜREKLENDİRDİ
Karamürsel’in merkezine yaklaşık 15 kilometre mesafede bulunan ve 1997 yılında hizmete açılan otele iki tarafı ağaçlarla kaplı, rüya gibi bir dağ yolundan ulaşılıyor. Levent Erim, Bağdat Resort’un kuruluş hikayesini anlatırken, “Aslında merkeze çok da yakın olmayan, dağların içindeki böyle bir araziye otel yapmak ve işletmek çılgınca bir fikirdi. Açıkçası, Başkanımız İsmail Yıldırım’ın desteği olmasa, beni bu konuda yüreklendirmese burayı yapamazdım. Kendisiyle defalarca konuştuk. En sonunda civarda böyle bir tesis olmadığına, bu tür bir yatırımın bölgeye büyük fayda sağlayacağına karar verdik ve ben Bağdat Resort’u bu düşünceyle hayata geçirdim” diyor.
Bağdat Resort, 7 dönüm arazi üzerine kurulmuş bir otel-restoran. Tesis bünyesinde; 12 adet bungalov, restoran, yüzme havuzu, çocuk parkı ve yeşil alanlar bulunuyor. Oda-kahvaltı konseptiyle hizmet veren otel; günü birlik misafirlerini de kahvaltı, öğlen ve akşam yemeklerinde ağılıyor.


4 MEVSİM GÖRSEL ŞÖLEN

Yaz aylarında daha hareketli olsa da Bağdat Resort misafirlerine yılın her döneminde ayrı bir görsel şölen sunuyor. 4 mevsim boyunca doğanın bin bir rengine bürünen Bağdat Resort’un her köşesi, insanın ruhunu dinlendiren bir güzelliğe sahip.
Otelin restoran kısmında, gerek otel misafirleri gerekse günü birlik gelenler için haftanın her günü serpme köy kahvaltısı bulunuyor. Civar köylerden temin edilen doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltıda köy ekmeğinden güveçte peynire, sigara böreğinden patates kızartmasına, tazecik domates-salatalıktan reçel çeşitlerine, Karamürsel’in nefis peynir ve zeytinlerinden doğal tereyağı ve yumurtaya kadar aradığınız her şey var. 
Kahvaltının yanı sıra zengin bir yemek menüsü de bulunan Bağdat Resort’ta et, tavuk ve balığı; ızgara ya da güveçte pişirilmiş en leziz haliyle tadabilirsiniz. Levent Bey, restoranda servis edilen her ürünün çok beğenildiğini söylüyor ve ekliyor: “Tüm ürünlerimiz çok lezzetli ancak ben, kılçığını ve derisini alarak güveçte pişirdiğimiz alabalığı misafirlerimize özellikle tavsiye ediyorum” diyor.

DOĞA AKTİVİTELERİ
Eğer “Hem doğanın kucağında, sessiz ve sakin bir ortamda  huzur bulayım hem de çeşitli aktiviteler yaparak günüme renk katayım” diyenlerdenseniz, Bağdat Resort yine en doğru tercihlerden biri. Yaz sıcaklarında yemyeşil doğanın içindeki havuzun serin sularında serinleyebilir, tesisin iki yanından akan derede balık tutabilir, uzun dağ yürüyüşlerine çıkabilir hatta Bursa’nın turistik ilçesi İznik’e ya da Yalova Termal’deki kaplıcalara günü birlik turlar yapabilirsiniz. 
Tesis; tertemiz havası, oyun parkı, çocuk havuzu, evcil hayvanları ve güvenli ortamıyla çocuklu aileler için de oldukça uygun bir tatil alternatifi sunuyor. Levent Ekin, kısa süreliğine de olsa günlük hayatın stresinden sıyrılıp doğayla iç içe, huzur dolu saatler geçirmek isteyen herkesi yılın 12 ayı hizmet veren Bağdat Resort’a bekliyor.

ULAŞIM : HARİTA KONUMU İÇİN TIKLAYINIZ