KARAMÜRSELİ KEŞFET

ANASAYFA   >    KARAMÜRSELİ KEŞFET   >    KONAKLAMA   >    BAŞDEĞİRMEN

BAŞDEĞİRMEN

Huzur arayanların adresi;
BAŞDEĞİRMEN
 

‘Huzurun başkenti’ Karamürsel’de bulunan Başdeğirmen Alabalık Tesisleri, ‘huzur’ bulmak amacıyla şehir dışından gelenleri ağırlıyor.

‘Huzurun başkenti’ Karamürsel sadece ilçe halkına değil, şehir dışından gelenlere de huzur veriyor. Karamürsel’in saklı cennetlerinden Başdeğirmen Alabalık Tesisleri, özellikle hafta sonlarında ve tatillerde ‘huzur’ arayan İstanbulluların akınına uğruyor. Şehrin gürültüsünden ve keşmekeşinden uzaklaşmak, doğayla baş başa kalarak gündelik hayatın stresini ve yorgunluğunu atmak isteyen İstanbullular, soluğu Başdeğirmen Alabalık Tesisleri’nde alıyor. Günübirlik gelebileceğiniz, dilerseniz konaklayabileceğiniz Başdeğirmen Alabalık Tesisleri, huzur veriyor.

YEŞİLİN HER TONU VAR

Karamürsel’e sadece 7 kilometre mesafede bulunan Başdeğirmen Alabalık Tesisleri, adını tesisin girişinde sergilenen değirmenden almış. Baş ailesinin yıllar önce un değirmeni olarak işlettiği bu tesis, teknolojinin ilerlemesiyle devre dışı kalınca, konumu da göz önünde bulundurularak dinlenme tesisine çevrilmiş. Başdeğirmen, yeşilin her tonunu görebileceğiniz çınar, ve meşe ağaçlarıyla çevrili bir dağın eteğinde, 14 dönümlük geniş bir arazi üzerinde faaliyet gösteriyor. Kenarından gürül gürül bir derenin aktığı tesiste, kuş cıvıltıları eksik olmuyor.

NEFİS KÖY KAHVALTISI

Başdeğirmen Alabalık Tesisleri’ne dilerseniz günübirlik gidebilir, isterseniz konaklayabilirsiniz de. Güne tertemiz bir havada, sakin ve dingin bir ortamda, nefis köy kahvaltısıyla başlayabilir, öğlen alabalığın tadına bakabilir, doğanın kucağında akşama kadar keyifli vakit geçirebilirsiniz. Dilerseniz doğa yürüyüşüne çıkabilir, dilerseniz ağaçların gölgesinde çayınızı yudumlarken dostlarınızla sohbet edebilirsiniz. Siz kafanızı dinlerken çocuklarınız da tesiste bulunan çocuk parkında veya futbol sahasında oynayarak eğlenceli vakit geçirebilir.

KONAKLAYABİLİRSİNİZ DE

Başdeğirmen Alabalık Tesisleri konaklama hizmeti de sunuyor. Hafta sonlarında ya da tatillerde doğaya kaçmak isteyenler için tesiste 22 adet villa bulunuyor. 10 adet dubleks, 12 adet tek katlı villalarda konforunuz için her şey düşünülmüş. 60 metrekare kullanım alanına sahip villalarda salon, yatak odası, banyo-WC, balkon, ocak, klima, ütü, telefon, 24 saat sıcak su ve uydu kanallı TV bulunuyor. Merkezi ısıtma sistemine sahip villalarda kalan misafirler, ücret karşılığında tesiste yer alan çamaşırhaneden de faydalanabiliyor.

YEMEKLER RESTORANDAN

Villada kalanlar sabah, öğle ve akşam yemekleri için hemen yanı başlarında bulunan restorandan yararlanıyor. Konaklama ücreti kişi başı 150 TL. Bu fiyatın içinde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği de var. Konaklamada 0-6 yaş grubundan ücret alınmıyor, 6-12 yaş grubu ise yüzde 50 indirimli faydalanıyor. Tesiste, doğanın kendi müziği dışında müzik uygulaması yok ancak dileyen misafirler kendi müzisyenlerini getirerek akşamları canlı müzik eşliğinde eğlence düzenleyebiliyor. İsteğe göre alkol ikramının da yapıldığı tesis; nişan, düğün gibi organizasyonlara da açık.

AÇIK HAVUZ DA VAR

Başdeğirmen Alabalık Tesisleri’nde bir de açık havuz bulunuyor. Yaz aylarında konaklamak için Başdeğirmen’i tercih eden misafirler, 200 metrekarelik açık havuzdan da yararlanıyor. Bünyesinde otopark alanı da bulunan tesis, havaalanına servis hizmeti de sunuyor. Ahmet-Mustafa Baş kardeşlerin işlettiği, iki vadi arasında ve iki derenin birleşme noktasında bulunan Başdeğirmen Alabalık Tesisleri, huzur arayanların yegane adresi. Şimdiye kadar Başdeğirmen’i görmediyseniz mutlaka gitmelisiniz.

ULAŞIM : HARİTA KONUMU İÇİN TIKLAYINIZ