ARAMA
Karamürsel Belediye Başkanlığı

Kent Orkestrası Konseri Büyüle...

Geri

Kent Orkestrası Konseri Büyüledi

3 Temmuz 2024
Kent Orkestrası Konseri Büyüledi
 
Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103.yıldönümü etkinlikleri kapsamında İzmit Belediyesi Kent Orkestrası tarafından gerçekleştirilen konserde müzik şöleni yaşandı.
Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103.yıldönümü etkinlikleri kapsamında İzmit Belediyesi Kent Orkestrası tarafından Karamürsel’de konser verildi.
İlhan Çınar alanında gerçekleştirilen konsere Karamürselliler büyük ilgi gösterdi.
İzmit Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlı Kent Orkestrası birbirinden güzel eserler Sanatçı Seval Sezgin tarafından seslendirildi.
Karamürselli Seval Sezgin ipeksi sesiyle konsere gelenleri adeta büyüledi.
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık konser alanını dolduran Karamürsellilere teşekkür ederek; “Kıymetli hemşerilerim, Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunun 103.yıldönümü kutlama etkinliklerine hepiniz hoş geldiniz. Kurtuluş şenliklerimizi cumartesi günü iki önemli tarihçimizin milli mücadele döneminde ki Karamürsel söyleşisi ile başlattık. Bugün İzmit Belediyesi Kent Orkestrası ile beraberiz, yarın da ünlü Sanatçı Lara ile kordonda buluşacağız. Etkinliklerimize katılarak bizleri yalnız bırakmadığınız için sizlere çok teşekkür ederim.
Karamürsel’in düşman işgalinden kurtuluşunda emeği geçen yiğitlerimizin, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı saygı, sevgi, hürmet ve hasretle anıyor, mekanları cennet olsun, ruhları şad olsun”
Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık konuşmalarının ardından Sanatçı Seval Sezgin, Kent Orkestrası ve İzmit Belediyesi Kültür Müdürü Ufuk Aktürk’e çiçek takdiminde bulundu.
Konser, İzmit Belediyesi Kent Orkestrası tarafından İzmir Marşı’nın söylenmesinin ardından sona erdi.